با حضور رئیس کل دادگستری و اعضای ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی خوزستان مرکز دریافت گزارشات مردمی؛ رصد و پایش جرائم و تخلفات انتخاباتی افتتاح و راه اندازی شد. حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی رئیس کل دادگستری استان خوزستان در آئین مراسم افتتاحیه مرکز رصد و پایش اخبار و اطلاعات مردمی جرائم […]

 

 

با حضور رئیس کل دادگستری و اعضای ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی خوزستان مرکز دریافت گزارشات مردمی؛ رصد و پایش جرائم و تخلفات انتخاباتی افتتاح و راه اندازی شد.

حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی رئیس کل دادگستری استان خوزستان در آئین مراسم افتتاحیه مرکز رصد و پایش اخبار و اطلاعات مردمی جرائم و تخلفات انتخاباتی در استان ، هدف از راه اندازی این مرکز را عمل به فرامین مقام معظم رهبری در برگزاری انتخاباتی پرشور با رقابت سالم برشمرد و گفت : یکی از مسائلی که مردم را برای شرکت در انتخابات ترغیب می کند و به آنان انگیزه مشارکت در این عرصه را می دهد این است که اطمینان داشته باشند که از آرای آنان صیانت می شود.

وی افزود:راه اندازی این مرکز اقدام بدیع و بی‌نظیر و برای نخستین بار در سطح کشور است و مردم می توانند در هر لحظه از شبانه روز به محض مشاهده تخلف یا جرمی از سوی نامزدهای انتخاباتی و یا ستاد آن ها، با شماره تلفن چهار رقمی ۱۸۵۰ تماس برقرار نموده و همکاران مستقر در این مرکز را در جریان موضوع قرار دهند تا پس از بررسی صحت اطلاعات، پرونده تشکیل و در اختیار مقام قضایی قرار گیرد تا در کوتاهترین زمان ممکن به آن تخلف رسیدگی شود.

حجت الاسلام و المسلمین مرادی اظهار امیدواری کرد که راه اندازی و فعالیت این مرکز موجب دلگرمی مردم در برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور گردد.

وی تصریح کرد: دادگستری خوزستان در راستای صیانت از آرای مردم و پیشگیری از وقوع جرائم که ممکن است تحت عناوین مختلف رخ دهد، گام موثری بر می‌دارد و مسئولان در امر انتخابات و برگزارکنندگان آن در این راستا همکاری لازم را با دستگاه قضایی داشته باشند. تا کمترین تخلف و جرم و مشارکت حداکثری مردم در سراسر کشور به ویژه خوزستان را داشته باشیم.

رئیس دستگاه قضایی خوزستان در ادامه بیان داشت: فعالیت مرکز گزارشات مردمی؛ رصد و پایش جرائم و تخلفات انتخاباتی، تا پس از نتایج آراء برقرار است و انتظار ما از مردم شریف استان این است که هر کدام از نامزدها که با اخذ بیشترین آرای مردمی به عنوان رئیس جمهوری و عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب شدند، از سوی مردم پذیرفته شوند و بتوانیم با کمک یکدیگر کشوری آباد با اقتصادی پر رونق داشته باشیم.

دبیر ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی استان در ادامه نیز راه اندازی این مرکز را فرصتی برای مشارکت مردم در برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور برشمرد و گفت: هدف همه نهادهای کشور، برگزاری انتخاباتی سالم با حضور حداکثری است و همه دستگاه های کشور در این زمینه مشارکت دارند.

حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی از همکاری ادارات و نهادهایی که در راه اندازی این مرکز دادگستری را یاری کردند، قدردانی کرد و افزود: امیدواریم در این دوره از انتخابات شاهد کمترین میزان تخلفات انتخاباتی باشیم و مردم آگاه استان خوزستان با رعایت قانون، چه به عنوان رأی دهنده و چه به عنوان حامی فعال یکی از نامزدهای تایید صلاحیت شده در ستادهای انتخاباتی، به قوانین و بخشنامه های وزارت کشور عمل کنند.

گفتنی است سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه امسال در سراسر کشور برگزار می شود.